כותרות

איתור פשע בזמן אמת. כך משתמשים היום בבינה מלאכותית ברכבת תחתית בלונדון.

הרכבת התחתית בלונדון, הידועה גם בשם עממי Tube, נכנסת לעידן החדש של האבטחה הדיגיטלית עם ניסוי של כלים מתקדמים לפיקוח באמצעות בינה מלאכותית (AI). המטרה: לזהות פעולות פליליות בזמן אמת ולחזק את הבטיחות של הנוסעים. במסגרת הניסוי, מצלמות ברחבי התחנות והרכבות ישלחו תמונות לניתוח מיידי על ידי מערכות AI, המסוגלות לזהות סיטואציות חשודות או מסוכנות, כולל תיקים נטושים, תנועה חשודה ואף מעשי אלימות.

הכלים החדשים מיועדים לשפר את היכולת להגיב במהירות לאירועים ולמנוע אותם לפני שהם מתפתחים למצבים בלתי נשלטים. על ידי שילוב של טכנולוגיית זיהוי פנים, ניתוח התנהגותי ואלגוריתמים של למידת מכונה, המערכת מסוגלת להעניק מידע חיוני לכוחות האבטחה ולמנהלי התחנות בזמן אמת.

בעוד שהיישום של טכנולוגיות אלו נתקל בפרס הפרטיות והאתיקה, החברה המפעילה של ה-Tube מבטיחה שהנתונים יעובדו בצורה המכבדת את פרטיות הנוסעים ובהתאם לחוקי הפרטיות המחמירים בבריטניה. הם מציינים כי המטרה היא לשפר את אבטחת הנוסעים, לא לפקח עליהם.

הניסוי בשלביו הראשוניים זוכה לביקורות חיוביות מצד הנוסעים, שרואים בו צעד נוסף לשמירה על בטיחותם. בעתיד, התקווה היא ששימוש זהיר וממוקד בטכנולוגיית AI יכול להוות כלי חשוב במאבק בפשע ובהגברת הביטחון במרחבים ציבוריים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

פתיחת צ'אט
היי👋
איך נוכל לעזור?