כותרות

גנב 25 מיליון דולר בעזרת AI!

באירוע חסר תקדים בעולם הפשע הסייברי, נוכל מתקדם השתמש בטכנולוגיית הדיפפייק (החלפת פנים בתמונה או בוידיוא) לביצוע שוד דיגיטלי שהסתכם בגניבה של 25 מיליון דולר מחברה בהונג קונג. המקרה, שהתרחש לאחרונה, מצביע על עלייה מדאיגה בשימוש בבינה מלאכותית לצורכי פשע.

השוד הדיגיטלי התבצע באמצעות יצירת וידאו דיפפייק מתוחכם, שבו הפושע הצליח לחקות באופן מדויק את מראה וקול של אישיות מפתח בחברה גדולה. הווידאו ששודר לצוות החברה הוביל להעברת סכומים גדולים לחשבון בנק שקודם לכן פורץ. הגורמים המוסדיים והאנשים שנפגעו מהמעשה, הבינו רק לאחר מכן שנפלו קורבן להונאה מתוחכמת.

מומחים בתחום האבטחה הסייברית מזהירים כי המקרה הזה מהווה צומת דרכים בנושא שימוש בטכנולוגיית AI לצורכי פשע. הם מדגישים את הצורך המיידי בפיתוח כלים חדשניים לזיהוי ומניעת הונאות מסוג זה, כמו גם את החשיבות של הכשרת עובדים בארגונים לזיהוי ניסיונות הונאה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.

המשטרה וגורמי אכיפת החוק ברחבי העולם עובדים ללא הרף כדי לאתר את האחראים לשוד הדיגיטלי הזה. במקביל, קוראים לחברות ולארגונים להגביר את המודעות ולהחמיר את נהלי האבטחה הסייברית שלהם, במיוחד בנוגע לאימות זהויות דיגיטליות ובקשות העברת כספים.

האירוע הזה מהווה זעזוע לעולם הפיננסי והטכנולוגי ומזכיר לכולנו עד כמה חשובה היזהרות ואכיפה בעידן הדיגיטלי הנוכחי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

פתיחת צ'אט
היי👋
איך נוכל לעזור?