כותרות

המנכ"ל Apple טים קוק הודיע: נשיק כלי בינה מלאכותית משלנו ל-iPhone ול-Mac ב-2024!

מקור

במהלך צעד משמעותי המסמן את הכניסה העמוקה יותר של Apple לתחום הבינה המלאכותית (AI) המתפתח בקצב מסחרר, המנכ"ל טים קוק רמז על הכרזת AI מבית Apple שתתקיים מאוחר יותר השנה.

ההודעה הזו הגיעה במהלך שיחת אנליסטים לאחר דיווח הרווחים לרבעון הכספי הראשון של Apple, והעלתה עניין וספקולציות בקרב חובבי טכנולוגיה ומשקיעים כאחד.

למרות שקוק לא שיתף פרטים ספציפיים, ההצהרות שלו הדגישו את שאיפת Apple לעמוד שווה בשווה מול ענקיות הטכנולוגיה כמו Microsoft, Google, Amazon ו-OpenAI, שכולן בחזית הפיתוח של מודלי בינה מלאכותית מתקדמים המסוגלים לייצר טקסט ותמונות.

"כשאנו מסתכלים קדימה, אנו נמשיך להשקיע בטכנולוגיות אלו ואחרות שיעצבו את העתיד," אמר קוק במהלך שיחה עם אנליסטים. "זה כולל בינה מלאכותית, שם אנו ממשיכים להשקיע זמן ומאמץ רב, ואנו נרגשים לשתף את הפרטים של עבודתנו המתמשכת בתחום זה מאוחר יותר השנה."

קוק אמר, "תנו לי פשוט לומר שאני חושב שיש הזדמנות עצומה עבור Apple עם בינה מלאכותית, ללא כניסה לפרטים נוספים וללא הקדמה של עצמי."

הציפייה סביב יוזמות ה-AI של Apple מתחזקת עוד יותר על ידי הדפוס ההיסטורי של הכרזות חדשות בכנס השנתי שלה, Worldwide Developers Conference (WWDC) ביוני.

בשנה שעברה, Apple הציגה תכונת אוטוקורקט למקלדת ה-iPhone, מבוססת על דגם שפה מבוסס טרנספורמר דומה ל-GPT, בלי להזכיר במפורש "בינה מלאכותית" במהלך ההצגה. במקום זאת, השתמשו במונח "למידת מכונה", מה שמשקף העדפה לטרמינולוגיה יותר אקדמית.

ברקע זה של ציפייה ותכנון אסטרטגי, הדעות מגוונות בקרב קהילת הטכנולוגיה. חלק מאמינים ש-Apple פועלת בשקט, מתכוננת לחשוף משהו מהפכני שיגדיר מחדש את סטנדרטי התעשייה.

לעומת זאת, אחרים משערים שהעדכון לא יעמוד בהייפ, ומביעים חשש ש-Apple עדיין לא מוכנה בקנה מידה שיתאים או יעלה על זה של מתחריה.

התפצלות זו של ציפיות מכינה את הבמה להכרזה שנצפית בכיליון עיניים כש-Apple מכוונת לחזק את מעמדה בנוף הבינה המלאכותית המתפתח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

פתיחת צ'אט
היי👋
איך נוכל לעזור?