כותרות

העתיד של נהיגה? שליטה ברכב באמצעות מבט בלבד!

במסגרת התערוכה העולמית לטלקומוניקציה ניידת (MWC) בברצלונה, ספין-אוף של Huawei, החברה Honor, הציגה טכנולוגיות חדשניות שמאפשרות שליטה על רכב באמצעות מעקב אחר תנועות העיניים, וכן צ'אטבוט המבוסס על AI של Meta. הטכנולוגיה החדשה, שהוצגה במכשיר ה-Magic 6 Pro של החברה, משתמשת במצלמות הסלפי ובבינה מלאכותית כדי לעקוב אחרי המקום בו המשתמש מסתכל על המסך. בהדגמה אחת שנערכה, נראה איך ניתן להפעיל את המנוע, לעצור אותו, לנסוע קדימה או אחורה רק על ידי מבט לכיוון הפקודה הרצויה על המסך.

בנוסף לטכנולוגיית מעקב העיניים, Honor הציגה גם צ'אטבוט שפותח בשיתוף עם Meta, המבוסס על הדגם השפתי הגדול Llama2. הצ'אטבוט, שנועד להיות משולב במכשירי החברה, מאפשר למשתמשים לבקש המלצות לפעילויות בברצלונה או ליצור שיר על MWC, למשל.

Honor, שנמכרה על ידי Huawei ב-2020 עקב סנקציות אמריקאיות, מכוונת להתמקם מחדש בשוק הסמארטפונים הגלובלי ולהתחרות ביצרניות המובילות באמצעות פיתוח טכנולוגיות חדשניות כמו אלה שהוצגו בתערוכה.

טכנולוגיה זו מעידה על ההתפתחות המהירה בתחום הטכנולוגיות החכמות והיכולת להטמיע פתרונות בינה מלאכותית מתקדמים במוצרי צרכן יומיומיים, וכן על החשיבות הגוברת של שילוב בין חברות טכנולוגיה גדולות כמו Meta לחברות יצרניות סמארטפונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

פתיחת צ'אט
היי👋
איך נוכל לעזור?