כותרות

חכמה מלאכותית נגד חוכמת יתר: כיצד צ'אטבוט של אייר קנדה 'התחייב' להחזר כספי והוביל לפסק דין היסטורי

בפסק דין חשוב שניתן על ידי טריבונל קנדי, חברת אייר קנדה נדרשה לכבד הבטחת החזר כספי שניתנה על ידי צ'אטבוט המלאכותי שלה לתושב ונקובר בשם ג'ייק מופט.

ההחלטה מציבה תקדים משמעותי בתחום אחריות הבינה המלאכותית בתוך מערכות שירות לקוחות. מופט הזמין טיסה אחרי מות סבתו וקיבל הבטחה מהצ'אטבוט להנחה בדמי אבל, בתנאי שיבקש את זה תוך 90 יום מרכישת הכרטיס. לאחר שניסה לקבל את ההנחה, נאמר לו שהמידע שקיבל מהצ'אטבוט היה שגוי – ההנחות היו תקפות רק אם נתבקשו לפני הטיסה, לא אחריה.

אייר קנדה הגנה על עצמה בטענה שהצ'אטבוט פועל כישות נפרדת ולכן היא לא צריכה להישא באחריות למידע השגוי שהוא מספק. הטריבונל דחה את הטיעון הזה והדגיש שצ'אטבוטים הם חלק בלתי נפרד מהממשק הדיגיטלי של חברה ולכן החברה אחראית לדיוק המידע שהם מספקים.

השופט כריסטופר ריברס, שקבע את המקרה לטובת מופט, כתב בהחלטתו ש"זהו הצעה מדהימה," והדגיש ש"זה לא משנה אם המידע מגיע מדף סטטי או צ'אטבוט". החלטת הטריבונל הזו נתנה דגש על החשיבות שחברות יבדקו בקפידה את דיוק המידע הניתן על ידי מערכות ה-AI שלהן כדי למנוע מצבים בהם לקוחות מוטעים.

המקרה מעלה שאלות רחבות יותר לגבי התמודדות עם מידע שגוי שניתן על ידי מערכות בינה מלאכותית ואת האחריות המוטלת על חברות להבטיח את דיוק המידע הזה. פסק הדין יכול להשפיע על הדרך בה מקרים עתידיים שכוללים מידע שגוי מ-AI יטופלו, מדגיש את חשיבות האחריות התאגידית בניהול תקשורת עם הלקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

פתיחת צ'אט
היי👋
איך נוכל לעזור?