כותרות

גוגל משנה את עולם האבטחה הסייברית: כלים חדשניים של בינה מלאכותית בשימוש חופשי!

גוגל הכריזה לאחרונה על יוזמה חדשה שמטרתה לחזק את האבטחה המקוונת באמצעות כלים מתקדמים של בינה מלאכותית (AI), שיהיו זמינים ללא עלות. היוזמה, שנקראת AI Cyber Defense Initiative, מכוונת להילחם באיומים סייבריים תוך שינוי של הדינמיקה הקיימת שבה המגנים צריכים להיות מדויקים תמיד, בעוד שלמתקיפים מספיקה הצלחה אחת.

הכלים החדשים שגוגל מציעה כוללים משאבי קוד פתוח המופעלים על ידי AI, אשר משתמשים בזיהוי סוגי קבצים לזיהוי תוכנות זדוניות. גוגל תחלוק גם מסמך לבן שמפרט איך היא משתמשת ב-AI להגנה סייברית, ותציע מסגרת מדיניות שמקדמת מחקר AI חדשני וגבולות להגנות סייבריות אוטונומיות.

כמו כן, גוגל הודיעה על השקעות נוספות במענקי מחקר ושותפויות לקידום יוזמות מחקר בתחום הסייבר בעזרת AI, והרחבת סדנאות בנושא סייבר, כולל מודולים המתמקדים ב-AI. הכלים החדשים שגוגל מציעה כוללים גם תוכניות להכשרה ולתמיכה בארגונים אחרים בשימוש ב-AI למטרות אבטחה.

במקביל, מתקפות סייבר מתקדמות משתמשות גם הן ב-AI, כאשר קבוצות פשע ממומנות על ידי מדינות משתמשות במודלים של שפה גדולים, כמו ChatGPT של OpenAI, לשיפור האסטרטגיות ולפתרון בעיות טכניות.

דרך יישום ה-AI באבטחת המידע כוללת שימוש בטכנולוגיות חדשניות לזיהוי איומים, ניתוח תוכנות זדוניות, זיהוי ותיקון פגיעויות, ותגובה לאירועים. למשל, Gmail משתמש בדגם חדש לעיבוד טקסט נוירונלי רב-לשוני ששיפר את קצב זיהוי הספאם בכמעט 40% ויפחית את החיובים השגויים ביותר מ-19%. VirusTotal משתמשת ב-AI לסקירת קבצים פוטנציאלית זדוניים, ומחקרים מראים שהשימוש ב-AI משפר את קצבי הזיהוי של סקריפטים זדוניים ב-70%.

לבסוף, גוגל מתמקדת גם בבניית תשתית AI מאובטחת, שחרור כלים חדשים למגנים, והשקת מחקר חדש והכשרות באבטחת AI. המחויבות לכלים אלו נועדה לסייע בהבטחת עתיד דיגיטלי מאובטח, מוסמך ומתקדם לכולנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

פתיחת צ'אט
היי👋
איך נוכל לעזור?